Menu

header photo

Show Room Stock

1st Place: Steve Simmons – 1958 Edsel Pacer

2nd Place: Garland Farris III – 2003 SVT Focus

3rd Place: Scott Leigh – ’67 Corvette

 

Box Stock

1st Place: Scott Garner – 70 Torino Cobra

2nd Place: Steven Simmons – 1948 Ford Woody Wagon

3rd Place: Tracy Campbell – ’23 T-Bucket

 

Street Rod

1st Place: Garland Farris III – 1927 Ford Truck T

2nd Place: Scott Leigh – 1932 Ford Sedan Delivery

3rd Place: Eugene Harris – ’32 Ford 5 Window Coupe

 

Custom

1st Place: Steven Simmons: El Camino

2nd Place: Registration #2 – ’49 Mercury

3rd Place: Benjamin Stone – 1960 Ford Galaxie

 

Curb Side

1st Place: Steven Simmons – 1956 Chevrolet Nomad

2nd Place: Kenny Shores – 1973 Chevrolet Vega

3rd Place: Garland Ferris III – ’66 Ford Fairlane

 

Street Machine

1st Place: Rodney Jefferson – 1968 Dodge Dart

2nd Place: Garland Farris III _ ’55 Chevy

3rd Kenny Shores – 1950 Ford

 

Pro Street

1st Place: Rodney Jefferson – ’49 Mercury

2nd Place: Mike Carroll – ’67 Chevelle

3rd Place: Tim Akers – ’67 Chevelle

 

Commercial & Public Service

1st Place: Gabio Bonilla – Lindberg Dodge L700

2nd Place: Tommy Carr – Lindberg Crown Victoria Police Cruiser

3rd: Place: Mathew Fifer – Dodge L700 w/Trailer

 

Non-Commercial

1st Place: Tim Mullins – ’32 Custom Pickup

2nd Place: Doug Soukup – 1979 Jeep J-10

3rd Place: Robert Doss – 19697 VW Truck

Small Scale

1st Place: Greg Clower – Kubelwagon

2nd Place: Ed Kennedy – Military Model T

3rd Place: Robert Doss – ’42 Ford Staff Car

 

Large Scale

1st Place: James Green – Lotus Super 7

2nd Place: Mike Hall – ’57 Chevy

3rd Place: Tim Akers – ’32 Ford

 

Ace

1st Place: Robert Doss – 1965 Ford Mustang

2nd Place: Garland Farris III – 1967 Ford Mustang

3rd Place: Mario Cannito – Bud NASCAR

 

Juniors 12 & Under

1st Place: Reese Jefferson – ’07 Mustang

2nd Place: Quentin Green – VW Rallye

3rd Place: Chloe Carroll – GT Mustang

 

Juniors 13-17

1st Place: Joey Mascilak – Desert Storm Dragster

2nd Place: Travis Hawkes – ’67 Mercury Comet

3rd Place: Rodney Hunkley – ’66 Chevelle Wagon

 

Unfinished

1st Place: Garland Farris III – 1939 Chevrolet Sedan Delivery

2nd Place: Kenny Shores – 1968 Barracuda

3rd Place: James Akers – 1957 Chevrolet

 

Slammers

1st Place: Mike Carroll – ’82 Mustang

2nd Place: Scott Leigh – ’59 Rambler Station Wagon

3rd Place: Kenny Shore – ’50 Studebaker Custom

 

 Competition Straight Line

1st Place: Benjamin Stone – ’55 Pro Modified

2nd Place: Kenny Shore – ’69 Nova Grumpy’s Toy

3rd Place: Tracy Campbell – Shirley Muldowney Top Fuel

 

Competition NASCAR Out of Box

1st Place: Roger Janney - #95 Martha Washington Inn Monte Carlo

2nd Place: Tommy Carr - #98 Monte Carlo

3rd Place: Neil Cranfill - #18 Interstate Batteries Lumina

 

Competition NASCAR Open

1st Mario Cannito - #3 Nutter Butter Race Truck

2nd Place: Mario Cannito - #81Dirt Late Model

3rd Place: None

Competition NASCAR Historical

1st Place: Roger Janney – Cam 2 Matador

2nd Place: C. Terry Barton – ’55 Chevy Dirt Truck

3rd Place: Mario Cannito – ’55 Chevy Stockcar

 

Imports & Tuners

1st Place: Fabio Bonilla – Honda Accord

2nd Place: Greg Clower – 1949 MG TD

3rd Place: Keith Bailey – ’85 Porsche 930 Turbo

 

All Other Competition

1st Place: Fabio Bonilla – ’05 Mitsubishi Lancer WRC

2nd Place: Roger Janney – Fantasy Modified #12 Matador

3rd Place: Mathew Fifer - #2 Camaro Saturday Night Racer

 

Miscellaneous

1st Place: Keith Bailey – ZX 7RR Kawasaki Road Racer

2nd Place: Robert Doss – MK IV “Male” Tank

3rd Place: Mike Hall – Monster Truck

 

Dioramas

1st Place: Robert Doss – Barn Finds

2nd Place: Ed Kennedy – 1929 Ford Woody

3rd Place: Mike Hall – Garage Scene

 

New American Muscle

1st Place: Jason Kapalin – 2006 Camaro

2nd Place: Jason Meeks – 2006 Camaro

3rd Place: Eugene Harris – 2005 Mustang

 

Best Of:

 

Best Paint: Mike Carroll – Mustang

Best Interior: Rodney Jefferson – Dodge Dart

Best Engine: Steven Simmons – ’29 Ford Truck Straight 8

Best Show: Rodney Jefferson – ’49 Mercury